Bydlete podle vlastních představ – Půjčky bez potvrzení o příjmu
 

Bydlete podle vlastních představ

| Posted in Hypotéky

Dostupnost samostatného bydlení, zvlášť pro mladé lidi, je dost obtížné. Klíčová otázka je, kde vzít dostatek financí a hlavně za výhodných podmínek.  Nový zákon o spotřebitelském úvěru se týká dost výrazně i hypotečních úvěrů v tom smyslu, že budou hůř dostupné a dražší. Na druhou stranu by se měli úvěry lépe splácet.
Banky vyžadují od klientů, aby na svou nemovitost, na kterou si budou chtít vzít hypoteční úvěr, měli ušetřeno 10% vlastních prostředků z celkové ceny nemovitosti.
malovaný dům
Ať už se rozhodnete ke koupi bytu, domu nebo svůj dům snů se rozhodnete postavit, je to vážné rozhodnutí. Financování bydlení formou hypotéky potřebuje už od začátku přípravu, hlavně získat co nejvíce informací. Ty můžete získat přímo z bank, které osobně navštívíte.

Pak je tu možnost finančního poradenství.  Když například navštívíte Centrum finančního poradenství, které spolupracuje s více bankami, stavebními spořitelnami i pojišťovnami. Mají přehled o tom, co která finanční instituce s kterou spolupracují, nabízí. Tak máte možnost se dozvědět cenné informace na jednom místě. Tím ušetříte nejenom spoustu času, ale i finance.
schodiště u domu
Je důležité si vybrat kvalitní financování.
Pokud máte založené stavební spoření, máte více možnosti:
                 v  Když plánujete vyšší úvěr, je lepší si vzít hypoteční úvěr, i když je jištěn nemovitostí. Zvlášť, pokud máte pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Získáte nižší úrokovou sazbu, nižší splátky a delší splatnost. Tím nebudete mít obavu z vysokých splátek.
                 v  O něco dražší než hypoteční úvěr je řádný úvěr ze stavebního spoření. Každý, kdo spoří minimálně 2 roky a má naspořeno 40% cílové částky (a dosáhl patřičného hodnotícího čísla, které má každá stavební spořitelna jiné), má nárok na řádný úvěr.
                 v  Výhodyu řádného úvěru ze stavebního spoření: většinou se nemusí dokládat příjem, úvěr může být i bez zástavy nemovitosti. Úroková sazba se po celou dobu splácení nemění.
                 v  Meziúvěr – překlenovací úvěr ze stavebního spoření.
Výhoda je v tom, že nemusíte mít cokoliv naspořeno a dosáhnete na státní podporu. Pokud meziúvěr bude jištěn nemovitostí, je tu možnost získat delší splatnost a nižší úrok jako u hypotéky.
Nevýhoda je, že se splácí úrok z celé půjčené částky, který se po celou dobu splácení nesnižuje.
 budík a peníze
Poznámka (krátký výňatek z Programu Nová zelená úsporám):
ti, kteří už mají rodinný dům, mohou si požádat o státní dotace v programu Nová zelená úsporám. Samozřejmě za podmínek daných k těmto dotacím. Tento program ministerstva životního prostředí podporuje energeticky úsporné rekonstrukce rodinných a bytových domů. Dotace jsou určeny na výměnu nevyhovujících zdrojů na vytápění a využívání obnovitelných zdrojů energie.

Bydlete podle vlastních představ
Ohodnoťte příspěvek

</div>

<div class=

Půjčky bez potvrzení o příjmu ©2018. All Rights Reserved.
Powered by WordPress. Theme by Phoenix Web Solutions