Hypotéka není pro každého, zvažujte rizika, je to běh na dlouhou trať. – Půjčky bez potvrzení o příjmu
 

Hypotéka není pro každého, zvažujte rizika, je to běh na dlouhou trať.

| Posted in Hypotéky

tip-spalek-dreva.jpg

S tím souvisí i přechod do nového zaměstnání, nebo u mladých rodin příchod dětí. Možná trochu absurdní, i když reálné, je uvažovat o rozdělení majetku a jeho prodeji v případě rozchodu partnerů. Ne tak často se totiž stává, že zakoupená nemovitost lidem vyhovuje natolik, že v ní budou trávit zbytek života a ve stejném složení, tedy v manželství nebo v partnerském svazku.
stromy před panelákem

Do nákladů na bydlení započítejte všechny položky a porovnávejte

Každé bydlení také vyžaduje jiné náklady na provoz. Splácení hypotečního úvěru není zrovna levná záležitost, pokud nemovitost nepořizujete v hotovosti, máte samozřejmě velkou výhodu. Druhá strana mince jsou náklady na vytápění a pojištění objektu, na opravy a rekonstrukce, na údržbu a daňovou zátěž, i když ta není příliš vysoká. Do nákladů také musíte započítat dojíždění do zaměstnání, nakupování, závislost na autě v případě vzdálenějších obydlí od města apod.
Hypoteční trh dnes zaznamenal dynamický růst, přesto zvažujte, zda je hypotéka pro vás tím vhodným řešením. Zda se raději neuskromnit a nebydlet s rodiči, třeba formou dvougeneračního bydlení, než se zadlužit na dvacet, třicet let. Jedna věc je pochopitelně úrok, což je pro banku výhodný bezpracný příjem a pro vás naopak ztráta, druhou věcí je samotný závazek. Promyslete tedy všechny kroky dopředu, pokud to vůbec jde, zvažujte, že se objeví zdravotní problémy, přijdete o zaměstnání a váš příjem nebude na splácení hypotéky stačit.
zatáčka před domem
Každá koupě nemovitosti také vyžaduje odborné posouzení jejího stavu. Pokud nejste zrovna ve stavebnictví kovaní a nemáte zkušenosti s rekonstrukcemi, se statikou zdiva a s rozsahem technických možností, co jde a co nejde, a za jakou cenu, nechte si vypracovat posudek od někoho, kdo tomu opravdu rozumí. Podobně, jako když nakupujete ojeté auto z bazaru nebo přes inzerát. Dobrou volbou je také rozhovor se sousedy, ti kolikrát dokážou upozornit na zásadní problém, který může prodejce buď záměrně zatajit, nebo si jej nemusí vůbec uvědomit.

Hypotéka není pro každého, zvažujte rizika, je to běh na dlouhou trať.
Ohodnoťte příspěvek

Půjčky bez potvrzení o příjmu ©2018. All Rights Reserved.
Powered by WordPress. Theme by Phoenix Web Solutions