Hypotéka pro mladé – Prijmu
 

Hypotéka pro mladé

| Posted in Hypotéky

.

Možná ty, kteří o hypotéce pro mladé ještě neslyšeli, velmi překvapí. Existuje opravdu malé množství lidí, které o tomto typu hypotéky někdy slyšeli. Jste mezi nimi i vy?
dům na poli.jpg
Pokud vás zajímá otázka bydlení a ještě k tomu začínáte řešit takové ty první problémy dospělých, pak by vám tahle hypotéka mohla přijít vhod.
Koluje kolem ní ale spousta mýtů, které mnohdy nejsou vůbec pravdivé. Pojďme si ji společně proklepnout a dozvědět se mnohem více.
Hned na začátku je důležité zmínit, že tento typ hypotéky už dávno neexistuje jako konkrétní finanční produkt. Bohužel je to ale velká škoda, jelikož jí využívalo mnoho mladých studentů. Fungovala od roku 2004 do 2011. Za dobu trvání půjčená částka přesáhla dokonce 7 miliard korun, což je opravdu velké číslo.
pár s domkem na obrázku.jpg
Vyznačovala se hlavně tím, že se počítalo s nízkými příjmy mladých lidí a úroky se pohybovaly okolo 2%. Jediné, co bylo důležité, bylo to, aby byl úvěr splacen do 20 let.
Banky totiž počítaly s tím, že se příjmy žadatelů budou postupně zvyšovat a tím budou schopni splácet větší měsíční částky. Možná byste tomu ani nevěřili, ale počítalo se dokonce i s tím, že se narodí první potomek. Za každé narozené dítě v době splácení se z jistiny odečetlo 30 000,-. Jelikož byl zájem o tuto hypotéku opravdu velký, brzy nebyly ve státním rozpočtu potřebné finance.
Začalo se o ní opět mluvit na začátku roku 2014, ale bylo rozhodnuto, že se obnovovat nebude.

.

Ale i když hypotéka pro mladé už dávno zanikla, banky dávají klientům, kteří si zažádali o hypotéku ještě před tím, než dosáhli 36 let, podepsat žádost o státní příspěvek na hypotéku.
I takový mladý člověk může získat hypotéku, která je velmi výhodná. Stačí si jen spočítat, kde bude hypotéka nejvýhodnější, jak dlouhou dobu bude potřeba splácet a kolik se bude měsíčně splácet. Pokud nevíte, jak to udělat, možná by vám pomohly online hypoteční kalkulačky, kterých na internetu seženete opravdu mnoho. Pokud do nich zadáte potřebné informace, do několika málo minut získáte přehled o tom, co vám která banka je schopna nabídnout. Stačí jen této možnosti využít, dokud tady ještě je.

Hypotéka pro mladé
4.5 (90%)4
.

Prijmu ©2019. All Rights Reserved.
Powered by WordPress. Theme by Phoenix Web Solutions