I OSVČ dosáhne na hypotéku! – Prijmu
 

I OSVČ dosáhne na hypotéku!

| Posted in Hypotéky

.


V naší zemi je založení živnosti otázkou pár hodin. Nyní lze vyřídit založení živnosti i po internetu, takže je to opravdu velmi rychlé. Většina živnostníků chce být nezávislou osobou a nechce vydělávat na zaměstnavatele. Z počátku samozřejmě vidí samá pozitivita, protože je to opravdu svým způsobem osvobozující. Postupně se ukazují překážky. Jako první je samozřejmě to, že vydělávat sám peníze není jednoduché a zpravidla, pokud opravdu nerozjedete byznys hned na vysoké úrovni, můžete vlastně uvažovat o tom, zda se vám to vyplatí.
podnikatel v křesle u počítače.jpg
Jedním z mnoha, ale poměrně výrazným problémem osob samostatně výdělečně činných (dále také OSVČ), je problém s vyřízením, sjednáním a schválením hypotéky.
U člověka, který pracuje na klasický pracovní poměr na dobu neurčitou je proces, který vede k získání hypotéky, docela složitý. Natož proces, který musí tedy absolvovat právě živnostník.
Není to totiž vůbec jednoduché, což už asi každý čtenář vytušil. Není to však nemožné, a tak se zkusíme podívat na to, jak uspět!
Bonita a výše příjmů žadatele
Jedním z parametrů, který banka zkoumá, je bonita žadatele. Zaměstnanec doloží potvrzení o příjmech a potvrzení o zaměstnání na dobu neurčitou a je to. OSVČ však musí doložit ještě další doklady.
·         Poslední daňové přiznání
◦     Výpočet čistého příjmu žadatele.
Často pak mají problém zpravidla začínající podnikatelé, kteří nedosahují v prvním roce vysokých příjmů. Ale samozřejmě se s tím potýkají i dlouhodobě podnikající OSVČ, kteří si příjmy v daňovém přiznání záměrně snižují v souvislosti s optimalizací daňového přiznání. Touto optimalizací si ve finále ubližují právě pro případy, kdy potřebují nějaké podobné produkty, jako jsou hypotéky.
daňové formuláře.jpg
Nízké příjmy nemusí být překážkou
Pokud jsou vaše příjmy dle banky tedy nedostatečné, neznamená to, že nemáte šanci vlastní bydlení pořídit. Banky samozřejmě mají i alternativní řešení pro tyto případy. Například banky vypočítají příjmy z obratů v daném probíhajícím daňovém období. Vhodným řešením pro tyto případy je také hypoteční úvěr bez dokládání příjmů. Tam se samozřejmě musí myslet na to, že nejsou tak výhodné a vzhledem k tomu, že jsou rizikové, jsou zde vyšší úroky i poplatky.

.

I OSVČ dosáhne na hypotéku!
5 (100%)1
.

Prijmu ©2019. All Rights Reserved.
Powered by WordPress. Theme by Phoenix Web Solutions