Koupě či pronájem? Vše záleží na tom, kde chcete bydlet! – Půjčky bez potvrzení o příjmu
 

Koupě či pronájem? Vše záleží na tom, kde chcete bydlet!

| Posted in Investování

tip-spalek-dreva.jpg

Hledáte nové bydlení a máte dilema, zda si byt koupit či si ho jen pronajmout? Nejste v tom sami. Nad tímto problémem se zamýšlí mnoho lidí. Dokonce na toto téma vznikla i studie, která uvádí, ve kterých krajích se vyplatí byty kupovat a kde pouze pronajímat.
Zamýšlejte se racionálně, můžete ušetřit deseti tisíce Kč. Nebojte se, počítejte. Výsledek Vás může překvapit a za ušetřené peníze můžete jet třeba na dovolenou.
Na koupi bytu si budete muset pravděpodobně vzít hypotéku. Většina běžných lidí v České republice nejsou milionáři a miliardáři, a tak je zcela normální vzít si hypotéku. Nebojte se, opravdu to není žádná ostuda.
obraz v kuchyni

Kde byty nepořizovat?

Nejdražší byty jsou typicky v Praze, kde za byt zaplatíte okolo 3 milionů korun. V ostatních krajích najdete byty v hodnotě od 1,5 milionu do 2 milionů korun. Nejlevnější bydlení najdete v Ústí nad Labem a Ostravě. Vklad do koupě vlastního bytu se Vám nejrychleji vrátí v Jirkově v Ústeckém kraji nebo v Teplicích. Návratnost je 11-13 let, zatímco v Praze je návratnost i 22 let. V Plzni, Říčanech a Berouně nejsou byty také zrovna nejvýhodnější.
Osobní vlastnictví bývá výhodnější v tom, že Vás někdo nemůže z bytu vyhodit a můžete si ho přestavovat podle svého. Navíc také uchovává hodnotu peněz, které do koupě investujete.
namalovaný graf

ac7-336x280.jpg

Počítejte

Rozhodujte se ale rychle, ceny rozhodně nepůjdou dolů. Ba naopak, budou se zvyšovat, a tak je právě teď ta nejlepší doba na jeho koupi. Cenovou mapu i tabulky, které Vám pomohou při rozhodování, najdete na internetu. Poraďte se hlavně s Vaší rodinou. Pokud si ani teď nejste jisti, nechte si poradit například od realitních makléřů.
Vše také záleží na tom, kolik finančních prostředků máte k dispozici. Pokud si byt koupíte, můžete také skončit tak, že nebudete mít na zaplacení ostatních nutných výdajů. A věřte, že bez jídla se opravdu špatně žije a přežívá. Proto si také spočítejte, jaké budou Vaše měsíční splátky a výdaje.

Koupě či pronájem? Vše záleží na tom, kde chcete bydlet!
Ohodnoťte příspěvek

</div>

<div class=

Půjčky bez potvrzení o příjmu ©2018. All Rights Reserved.
Powered by WordPress. Theme by Phoenix Web Solutions