Není půjčka, jako půjčka – Půjčky bez potvrzení o příjmu
 

Není půjčka, jako půjčka

| Posted in Půjčky

Před každou půjčkou je třeba pečlivě zvážit, zda si opravdu potřebujeme peníze půjčit. Zda nemáme nějaké zdroje, ze kterých lze potřebnou částku vybrat. Někdy je vhodné před oslovením banky nebo jiné finanční instituce požádat o pomoc rodinného příslušníka, přítele. Na druhou stranu jsou však příčinou mnoha problémů v rodině právě půjčky.
balíčky peněz

Bankovní půjčky

Pokud dojdeme k závěru, že se nám půjčka peněz nevyhne, je lepší oslovit jako první finanční ústav poskytující bankovní půjčky. Jde o to, že banka pro nás má připravené výhodnější úrokové sazby a obecně je lze považovat za méně rizikové. Nevýhodou je fakt, že každá banka velice podrobně prověřuje své klienty a než půjčku poskytne, prověří si nás. V době internetu jsou i bankovní instituce nakloněny online poskytování půjček, nemusíme tedy obíhat jednotlivé ústavy osobně.

Nebankovní půjčky

 Velice snadno se nám může stát, že půjčku od banky jednoduše nezískáme. V tomto okamžiku přichází na řadu nebankovní instituce, které jsou benevolentnější v poskytování úvěrů. Ovšem i zde platí něco za něco. Potřebný finanční obnos sice dostanete, ale úroková sazba bývá vyšší, než je tomu u banky, tím pádem přeplatíme více peněz. Za zmínku stojí i skutečnost, že ne všichni poskytovatelé jsou seriózní.
mobil ženy

Zvládneme splácet?

Před podpisem smlouvy o poskytnutí úvěru musíme pečlivě promyslet, zda jsme schopni půjčku po celou dobu trvání pravidelně splácet. Pro ujasnění, jestli si můžeme vůbec půjčit finanční obnos, je dobré si na papír sepsat naše pravidelné měsíční výdaje plus započítat určitou částku na nepředvídatelné události. Pokud nám zbyde nějaká slušná částka navíc, není se třeba příliš obávat. V opačném případě však neriskujme případné problémy plynoucí z neplacení úvěru. Hrozí nám totiž exekuce například formou blokace účtu, velkou nepříjemností je pak exekuce na movitý majetek.

Není půjčka, jako půjčka
Ohodnoťte příspěvek

Půjčky bez potvrzení o příjmu ©2018. All Rights Reserved.
Powered by WordPress. Theme by Phoenix Web Solutions