Pojištění osobních věcí – Půjčky bez potvrzení o příjmu
 

Pojištění osobních věcí

| Posted in Pojištění

ac7-336x280.jpg

Toto pojištění může zahrnovat celou řadu pojistných rizik. Může mezi ně patřit odcizení peněženky a klíčů, ztráta a odcizení mobilního telefonu, krádež a ztráta kreditních karet a mnohé další. Podíváme se konkrétněji na některá pojistná rizika.
peněženka v kalhotách 
Peněženka, kabelka, klíče od auta, sluneční i dioptrické brýle
 
Zde může být ochrana v případě odcizení i ztráty. Pojistné plnění může být až do výše 40 000 Kč. Je potřeba si důkladně projít podmínky pojištění. Často se stává, že pojistná událost musí být společně s odcizením nebo ztrátou kreditní karty.
 
Doklady (občanský průkaz, cestovní pas, kartička zdravotní pojišťovny, řidičský průkaz)
kožená brašna 
Součástí pojištění může být i případ odcizení nebo ztráty časového kuponu MHD. Ochrana může být opět v případě odcizení nebo ztráty. Pojistně plnění může být v rozmezí od 2 000 Kč až do výše 10 000 Kč. Samozřejmě záleží na konkrétním pojištění. Pozor na výluky z této pojistně události v případě, že nedojde k odcizení spolu s platební kartou.
 
Mobilní telefon, notebook, tablet, fotoaparát, hodinky, šperky, naslouchátka, služební mobilní telefon a notebook
 
Zde nastává poměrně zásadní problém. V podmínkách pojištění totiž velice často bývá uvedeno, jaké stáří může přístroj mít. Například máte mobilní telefon v hodnotě 5 000 Kč a došlo ke ztrátě spolu i s platební kartou. Jdete uplatnit pojistnou událost. Musíte doložit veškeré doklady, kdy jste mobilní telefon koupili a zde nastane zádrhel. Zjistíte, že mobilní telefon máte již 3 roky a v pojistných podmínkách je maximálně 2 roky. Na pojistné plnění tedy nemáte žádný nárok. Toto je potřeba si ověřit. Většinou tyto rizika bývají opět v rámci ztráty nebo odcizení platební karty, ale nemusí. V tomto případě je stáří věcí důležité.
 svazek klíčů
Cena
 
Cena je závislá na počtu pojistných událostí a také na tom, kde si pojištění sjednáváte. Dále na tom, zda je v ceně pojištění i ztráta nebo odcizení platební karty. Cena může být od 19 Kč až do výše 199 Kč i více. Většinou platíte cenu za pojištění přímo skrz výpis k debetní nebo kreditní kartě.
 
Toto pojištění může pomoci. Je každopádně potřeba se podívat na pojistně podmínky. Nic nepodepisujte a nesjednávejte jen tak, určitě se na veškeré podrobnosti doptejte.

Pojištění osobních věcí
Ohodnoťte příspěvek

Půjčky bez potvrzení o příjmu ©2018. All Rights Reserved.
Powered by WordPress. Theme by Phoenix Web Solutions