Vyhněte se špatným půjčkám – Půjčky bez potvrzení o příjmu
 

Vyhněte se špatným půjčkám

| Posted in Půjčky

Půjčka je někdy nejrychlejší cestou k získání nákupu vytoužených věcí. Promyslete si, ale nejdříve, zda se opravdu musíte zadlužit, jestli věci opravdu potřebujete. Průzkum ukazuje, že sedm z deseti Čechů vezme hned první nabízenou půjčku. Lidé se často obrací na svou banku s očekáváním, že jim budou automaticky nabídnuty nejlepší podmínky, jen proto, že jsou jejich klientem. Vůbec to tak není.
průhledné prasátko

Pokud jste se pro půjčku opravdu rozhodli, srovnejte si pečlivě nabídky, které nabízí finanční trh. Abyste si vybrali nejlepší nabídku, můžete si nechat snadno udělat srovnání na nejrůznějších finančních portálech. Raději nespěchejte. Půjčku většinou chceme hned, ale někdy se zbrklost nevyplácí. Můžeme tak bezděky kývnout na dražší a nevýhodnější půjčku jen proto, že jsme nebyli ochotni nějaký den posečkat. O výhodnosti půjčky rozhodně nevypovídá rychlost jejího schválení.
Neuspěchejte tedy své rozhodnutí, kvůli kterému byste pak platili zbytečně peníze navíc.
Častou příčinou přistoupení na nevýhodnou půjčku je nízká finanční gramotnost a malá informovanost o nabízených produktech. Nehledejte pouze informace o úroku. Nejsou v něm totiž zahrnuty poplatky a náklady na půjčku. Důležité je sledovat zejména RPSN – roční procentní sazba nákladů. Je vyjádřen také procentem, ale na rozdíl od úroku jsou v něm zahrnuty i všechny poplatky. Uvidíte tak, kolik vás půjčka bude stát se vším všudy.
úspory
Nenechte se také příliš ovlivnit reklamou a rúznými propagacemi finančních ústavů. Reklamy vždy ukazují ideální variantu produktu, který zrovna pro vás nemusí být vůbec vhodný. Nechte si proto spočítat půjčku pro svou vlastní situaci. Nepřeceňujte své síly.
Získáte-li půjčku, nepropadejte přílišnému optimismu. Nastavte si podmínky splácení tak, abyste měli dostatečnou rezervu v případě, že vás zaskočí jakékoli potíže.

Vyhněte se špatným půjčkám
Ohodnoťte příspěvek

Půjčky bez potvrzení o příjmu ©2018. All Rights Reserved.
Powered by WordPress. Theme by Phoenix Web Solutions